Esilehele SUVEKOOL 2018 TUNNIPLAAN Osaleja info Kontakt Näitus 24h
 
 
est |  eng |  rus | 

Perede ökokunstiring: täiskasvanutele lastega (UUS!!)

Loovustoal on Pirital sel aatsal peredele mõeldud kunstiring, kolmapäeviti enne und, kell 19.

Seekord saaksid vanemad laste abil luua maailma asju, parandada vanu ja sepitseda uusi.

Loovustoa Täiskasvanute kunstiring alustab 16. septembril aga juba enne seda, 8 septembril, kell 11.00 olete oodatud vanu asju meelde tuletama ja koos lastega loovalt toimetama meie tasuta loovustunnis Pirita Vaaba Aja Keskuses.

Kuna ideid on rohkem kui üheski loos üles saab märkida, siis paneme välja omapärase beebide ja väikelaste Loovustoa MAALI NÄITUSE 7.09 Pirita VAKi fuajees.

Olete südamest teretulnud.

 

Ökokunsti saab teha iga inimene. Selleks ei ole vaja erilisi andeid ega suurt tengelpunga vaid pisut aega ja loovat mõttelendu. Pakun teiele õhtuseks sõrmesirutuseks lihtsa näite:

    Igas majapidamises kus kasvavad lapsed leidub palju erinevaid plastiliini ja voolimismassi jääke. Enamasti kirjuks massiks segunenud või tolmurullidega kaetud. Vanast plastiliinist, mis enamaks ei kõlba, saab valmistada kirju-mirju pliiatsihoidja. Koguge kõik tükid ja killud kokku, segage ühtlaseks massiks ja voolige mõnus loom, uss või geomeetriline kujund. Seejärel kaunistage kuju makaronide, herneste või rannakivide ja lihvituid klaasikildudega (sobivad ranas kogutud värvilised klaasid) . Vajuta pliiatsiga kuju pinnale sügavad augud, et saaksid seal vajadusel oma sulepead, vildikad ja pliiatsid ritta seada. Plastiliinit hoidja võib jätta lauale rasvase pleki. Sellepärast aseta valmis kuju ilusale papitükile. Voolimine ja pisidetailide paigutamine soojendab teie sõrmekesi ja ergutab ajurakke, saate arendada peenmotoorikat ja sõrmelihaseid.

Veel parem on seda teha koos perega. Kutsudes lapsi ühistegevusele, olete neile lähemal ning voolimise juurde saab päevamured ja -plaanid lahti harutada. Ühine loometöö aitab arendada usaldust kahe põlvkonna vahel, õpetab teineteist austama ja arvestama iga ü he arvamusega. Kuju loomine on protsess, mille käigus saab vanem koos lapsega lugu heietada ja teineteise otsusi respekteerida.

 

Sisukaart |  Esilehele  UUDISED  Perede ökokunstiring: täiskasvanutele lastega (UUS!!) 
Loovustuba.ee | info @ loovustuba.ee