Esilehele Õpilaste edulood TUNNIPLAAN Osaleja info Kontakt
 
 
est |  eng |  rus | 

LASTETÖÖDE NÄITUS PIRITAL (täiendatud)

Näitus elab ja hingab... vaata mis toimub näitusel oma silmaga või piilu siia:
 
www.loovustuba.blogspot.com
 
 
 
 
 
Mittetulundusühing Loovustuba ja
Erahuvikool Loovustuba
esitlevad


PRESSITEADE 29.04.2010
Loovustuba esitleb kõge väiksemate laste kunsti maalinäitusel "Kuidas väikelaps ja raamat sõpradeks saavad”

28.04-9.05-2010 Tallinnas, Pirita Vaba Aja Keskuses , Merivälja tee 3

Alates 28st aprillist tutvustab Loovustuba oma kõige väiksemate õpilaste kunstitööd Pirita Vaba Aja Keskuses.

Loovustoa näitusel saab näha puhtaid maale ja erinevate tehnikate kasutamist suurtel ja ruumilistel piltidel. Kõige maitsvamad pildid on maalitud suhkrusiirupiga ning lihavõttemunad on maalitud vahukoore värvidega. Lisaks saab näha pisiplastikat ja tekstiilitöid. Tööde autorid on 6 kuud kuni 7 aastat noored lapsed.

Kevadise näituse märksõnaks on RAAMAT ja LOOV MÄNG. Püstitame näitusega küsimuse ja vastame sellele üheselt: väikelaps ja raamat saavad sõpradeks läbi loova mängu.

Sel õppeaastal veetsime lastega hulka aega Tallinna keskraamatukogu filiaalides ja tutvusime raamatute koduga. Meie loovad mängud raamaturiiulite vahel põimusid maaliliste tundidega KUMU saalides, kus me otsisime ja leidsime suurt kunsti. Nüüd kui raamatukogu ja kunsti retked on selja taga, jätkub meie loov mäng tundides ja näitusesaalis. Näitus elab edasi ning lapsed külastavad loovustundide raames oma väljapanekut, et seda täiendada. See on elav organism ja pidevas protsessis arenev ekspositsioon. Nii saame tavalise lastetööde väljapaneku tuua autoritele lähemale, lubada neil HANDS ON meetodil kujundada ekspositsiooni. Vaataja saab näha kahe nädala jooksul kuidas lastetööd arenevad ja muutuvad ajas.

Et vaatajal oleks huvitavam ja selgem, kuidas nii väikesed lapsed nagu 1 ja 2 astased tegijad töötavad, lisasime lastetööde juurde fotosid. Kuna näitus on pidevalt muutuvas protsessis, siis muutuvad ka fotod, mida te näitusel näete. Vaatajal on põnev jälgida näituse sisemist hingamist ja tasapisi hakkab näitus koos vaatajaga ellu ärkama. Näituse viimasel nädalal saavad vaatajad jätta oma jälje meie LOOVUSTOA laste tööde juurde.

Loovustoa näitus on nagu elav organism ja et organism saaks edasi eksisteerida, siis laseme tal end näidata 11 juunil Tartus Lugemisaasta konverentsil. Osa meie ekspostsioonist osaleb konverentsil koos esitlusega.

Samal ajal kui Loovustoa lastetööd elavad muutumises Pirital, saab vaadata meie lastetöid ka Kadriorus Miia Milla Manda Muuseumis. Need kaks näitust on omavahel seotud kujunduslikult. Mõlemat näituse tutvustust saab näha meie blois: www.loovustuba.blogsot.com

LISAINFO

tel 5089607 e post: info at loovustuba dot ee ja www.loovustuba.ee
MIS LOOVUSTUBA???
Loovustuba on esimene beebikool, mis pakub alates 2002 aastast loovat ja arendavat tegevust läbi käelise tegevuse lastele 6 kuud kuni 7 aastat.
Eestis tegusteme põhiliselt Tallinna linnaosades: Pirital, Nõmmel, Kesklinnas, Mustamäel, Tondil: www.loovustuba.ee
Eesti Loovustoa eeskujul  ja kaasabil on loodud "beebi-värvisuplus" Soomes: www.varikylpy.fi


 

Sisukaart |  Esilehele  UUDISED  LASTETÖÖDE NÄITUS PIRITAL (täiendatud) 
Loovustuba.ee | info @ loovustuba.ee